LED aydınlatma endüstrisi her geçen gün büyüyor. Aydınlatma sektöründeki bu büyük değişime bir yanıt olarak, binlerce Aydınlatma Üreticisiüretim hatlarını yüksek verimli led aydınlatma ürünleri üretmek için kaydırdılar, çünkü rekabet her geçen gün tüm aydınlatma üreticilerinin mümkün olan en düşük maliyetle en iyi led aydınlatma ürününü sunma arayışından önceki günden daha zorlu hale geliyor. Bir LED aydınlatma armatürü tasarlarken ve üretirken, en iyi LED çipini ve en iyi ledli sürücüyü seçmek tasarımcı listesinin başında gelir. Bu yazıda, herhangi bir aydınlatma üreticisinin ürün bileşenlerini seçerken dikkate alması gereken ilk 10 LED çip üreticisine / markasına odaklanacağız. En önemli faktörlerden biri de LED Chip markasının seçimidir. Dünyada yüksek ışık verimliliği, parlaklık ve parlaklık sağlayan aydınlatma sınıfı LED çipler sunan yüzlerce LED çip üreticisi vardır.

Aşağıda, LED armatürlerinizde kullanmayı düşünebileceğiniz dünyanın en iyi 10 LED çipi bulunmaktadır.

1. CREE
ABD’de üretilen CREE, 0.1W’dan 5W’a kadar değişen SMD LED çipleri ve 5W’dan 200W’a kadar COB ile dünyanın önde gelen LED çip markalarından biridir. CREE, bir Ampul veya 1000W sel ışığı olsun, neredeyse tüm aydınlatma armatürleri için LED’ler üretir. CREE yüksek güçlü LED’ler, 200 Lm / W’ye kadar ışık verimi ile son derece verimlidir. CREE LED’leri kullanmanın en iyi yanı, web sitelerinde bulunan teknik destek ve araçlarıdır. Örneğin, CREE Ürün Karakterizasyon Aracı (PCB), belirli bir akımda çalıştırıldığında LED’in ışıklı çıkışının ne kadar olacağını size söyler. CREE Ürün Karakterizasyon Aracı (PCB)CREE Ürün Karakterizasyon Aracı (PCB)

2. NICHIA
NICHIA, yüksek renk oluşturma indeksi, uzun ömür ve yüksek lümen etkinliğine sahip genel aydınlatma uygulamaları için geniş bir SMD LED yelpazesi sunan bir Japon LED markasıdır. NICHIA, LED çiplerinin tasarımını araştırır, tüm dünyada her türlü aydınlatma uygulamasında kullanılan LED’i üretir ve pazarlar.

3. Toyoda Gosei
Japon üretici, ışık kalitesi söz konusu olduğunda en iyi LED çip üreticilerinden biridir. Toyoda Gosei, Niticha ile aynı fosforu kullandığından, üstün ışık kalitesi sunabilirler. Toyoda Gosei’nin en son yeniliği, kırmızı, mavi ve yeşil fosforun karıştırılmasından gelen tescilli teknolojiye dayalı olarak doğal güneş ışığını yeniden üreten ışıklı LED’lerin Geliştirilmesidir. Bu yeni teknoloji, insan için rahat bir ortamın yeni bir seviyesini kanıtladı ve en yüksek CRI ile insanların renkleri güneş ışığı altındaymış gibi görmelerine izin verecek. Bu yeni teknoloji, moda perakendeciliği, sanat ve müze ve denetim süreci gibi birçok aydınlatma uygulamasına mükemmel bir şekilde uyacak.

4. OSRAM
Almanya merkezli OSRAM, dünyanın önde gelen LED çip üreticilerinden biridir. OSRAM ayrıca Nichia’dan sonra dünyanın en büyük optoelektronik yarı iletken üreticisidir. OSRAM, Otomotiv endüstrisi için geniş bir LED yelpazesi sunar; örneğin Audi, yeni bir Audi A8 modelinin Farlarında OSRAM LED’leri kullanıyor. Genel aydınlatma için OSRAM, tüm boyut paketlerinde, yani 3030, 5050. 5630, 2835 ve diğerleri, 0.1W ile 5W arasında hemen hemen tüm SMD LED türlerine sahiptir. OSRAM web sitesinde ayrıca tasarımcıların en iyi sonuçları elde etmek için armatürleri için en iyi SMD ürününü seçmelerine yardımcı olabilecek farklı araçlar ve hesaplayıcılar içeren ayrı bir Araçlar ve hizmetler bölümü vardır.

5. Lumileds (Philips)
Lumileds, dünyanın en çok satan LED çip markalarından biridir. Philips aydınlatma, aydınlatma ürünlerinin çoğunun üretiminde Lumiled kullanıyor. Lumiled, 170lm / W’ye ulaşan yeni 2835 LED’i piyasaya sürdü. Lumiled çipini kullanan tüm Philips LED aydınlatma ürünleri, onu en çok satan LED çip markalarından biri yapar. LED iç mekan aydınlatması için mükemmel bir seçimdir. Lumiled, Agilent Technologies ve Philips Lighting arasında bir ortak girişimdi, ancak daha sonra şirketi Philips satın aldı ve şimdi Philips Lumileds Lighting Company olarak biliniyor.

6. Seul Yarı İletken
Güney Koreli LED üreticisi Seoul Semiconductor, genel aydınlatma, otomotiv aydınlatması ve arkadan aydınlatma için LED çipleri geliştiriyor. Seoul Semiconductor, dünyanın en büyük dördüncü LED üreticisidir. Geniş bir LED yelpazesi ile LED’leri çok uygun maliyetli, yüksek verimli ve uzun ömürlüdür. Seoul Semiconductor, dünyanın ilk yüksek voltajlı AC tahrikli LED’ini geliştirdi.

7. LG Innotek
Güney Kore’den gelen LG Innotek, LED çiplerinin en iyi üreticilerinden biridir. LG Innotek ayrıca , Koreli markanın sunabileceği kalite ve yüksek teknoloji düzeyini yansıtan Philips ve Tridonic gibi üreticilerin SMD yongalarının OEM tedarikçisidir . Ürün portföyleri hem SMD hem de COB led çiplerinden oluşan geniş bir yelpaze içerir. Ayrıca Innotek, ofis ve perakende gibi iç mekan uygulamaları için LED Aydınlatma Modül Motoru ve sokak ve sel aydınlatması için dış mekan Modülleri üretmektedir.

8. Edison Opto
Dünyanın önde gelen yüksek güçlü LED çip üreticilerinden biri. Tayvan’dan Edison Opto ürün yelpazesi, tüm paketlerde SMD LED çipi, yani 3030, 2835, 5050, 5630 vb. Ve 3535 pakette yüksek güçlü SMD LED çiplerini içermektedir. Edison ayrıca 200W’a kadar yüksek güçlü uygulamalar için COB üretiyor. Edison’un başlıca ürünleri, iç mekan aydınlatması, örn. Ampuller, aşağı ışıklar, panel ışıkları vb., Özel aydınlatma ve sokak aydınlatma uygulamaları gibi dış aydınlatma gibi aydınlatma ekipmanlarında kullanılan yüksek güçlü LED çiplerdir. Edison ayrıca Otomobil uygulamaları için ayrı ayrı LED’ler üretir.

9. EPISTAR
EPISTAR bir gofret üreticisidir; farklı firmalar LED üretimi için kullanılan gofret satın alırlar. Piyasada farklı satıcılardan / üreticilerden farklı Epistar LED’leri bulabilirsiniz.Epistar LED çipleri, LED Ampuller, LED tavan lambaları vb. Gibi iç mekan aydınlatma uygulamaları için uygun fiyatlı bir seçimdir ve COB çiplerinin çoğu dış mekan uygulamalarında kullanılır. Ör. Projektörler, sokak lambaları, tünel ışıkları vb. Epistar LED çipleri tüm normal boyutlarda ve paketlerde mevcuttur, yani 3535, 5050, 5630 ve en yaygın olarak kullanılan 2835.

10. San’an Optoelektronik
Çin’de bulunan San’an, Çin’de lider ve en çok satan LED çip markasıdır. Çin’de üretilen LED aydınlatma ürünlerinin çoğu, içlerinde San’an Chips kullanıyor. San’an iç mekan, dış mekan ve tüm genel aydınlatma uygulamalarında kullanılabilen tüm paketlerin LED çiplerini üretmektedir.