LED Aydınlatma Kullanırken Bilmeniz Gereken 6 Kural

LED Ampullerin getirdiği avantajlarla birlikte, LED ışıklar giderek daha popüler hale geliyor ve yaygın olarak kullanılıyor, ancak LED aydınlatma kullanım sürecinde sorun çıkarmamak için aşağıdakilere dikkat etmelisiniz.

1. Doğru LED Işığı seçin

Elbette led aydınlatmanın amacı aydınlatma için kullanmaktır ancak her mekanın amacına uygun bir ışık seçmeniz çok daha iyi olacaktır. LED ışıkları satın alırken Paradan tasarruf etmek için yakmanız gereken yere yeterli kapasiteye sahip ampuller seçmelisiniz. Ofisler, okullar, süpermarketler, fabrikalar gibi büyük miktarda ışığa ihtiyaç duyan mekanlar için … Geniş kapasiteli ve sade tasarıma sahip ampulleri tercih etmelisiniz. Buna karşılık, evler veya özel ofisler gibi yerler, hem elektrikten tasarruf etmek hem de başlangıç ​​maliyetlerinden tasarruf etmek için küçük kapasiteli lambaları seçmelidir.


2. İyi malzemeli lambaları seçin

Ampul yapmak için kullanılan malzemeler çok önemlidir, bunu kullanım sırasında daha çok görürsünüz. Paslanmaz malzeme çeşitleri, iyi yalıtım, kullanırken daha güvenli olacaksınız. Hafif alüminyum gövdeli veya diğer lambalı LED türlerinde arsenit ve galyum yapımı kabuklar olacaktır. Kullanılan koruyucu koruyucu malzeme plastiktir ve diğer plastiklerden daha iyi kalite verir. Ampul tatmin edici olmayan malzemeler kullanırsa, kullanım sırasında kullanıcı için elektrik kaçağı, yangın vb. Tehlikeli kazalara neden olabilir.


3. Doğru ışık rengini seçin

Farklı ortamlar için lütfen farklı renkler için farklı LED Sel Işıkları kullanın . Belli bir rengi sevdiğin ve sonra o renk için bir ampul seçtiğin için yapma. Örneğin ofisler, derslikler gibi ciddiyet gerektiren yerlerde parlak renkli ampuller değil, beyaz yanan ampulleri tercih etmelisiniz. Yatak odası, aile yemek odası, okuma odası gibi sessiz ve rahat bir ortama ihtiyaç duyan mekanlar için altın ışık için tercih edilen lambalar sıcak bir his yaratacaktır. Aksine eğlence alanları ve karaoke odaları gibi konforlu alanlar, canlı renklere sahip ampuller için uygundur.

4. LED aydınlatmayı kullanırken doğrudan lambaya bakmayın

Herhangi bir tür ampul kullanırken sadece LED ışıkları değil, ampulün doğrudan gözlerinize parlamasına izin vermemelisiniz veya uzun süre doğrudan lambaya bakmamalısınız. Uzun süre maruz kalırsa ampulden yayılan enerji az çok gözleri etkiler. LED ampulleri takarken , gözlere doğrudan ışık gelmesini önlemek için ışığın yönüne ve ampulün takılacağı mesafeye dikkat edin.


5. Ampule su girmesine izin vermeyin

Lambaya su konulursa, yanan LED ışığın akması için akım gerekir, bu durumda ampul elektriklenecek ve bu çok tehlikeli olacaktır.

6. Işık kırılır kesilmez lambayı kullanmayı bırakın

Ampul kendi kendine kırılırsa, ampulün yapısında bir sorun varsa ya da lambayı kıran bir dış darbe varsa ve lamba hala yanıyorsa, onu tamir etmek için kullanmayı da bırakıp tekrar kullanmalısınız. Kırık çok büyükse ve yine de maliyetten tasarruf etmek istiyorsanız, siyah LED aydınlatma yeniden kullanılabilir.


Yukarıda, LED aydınlatmayı kullanırken bazı önemli notlar bulunmaktadır , umarım lambayı kullanma sürecinde size yardımcı olur.